• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2021/2022 zakończony!

W 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-VII oraz pożegnanie uczniów klas VIII.

Dzień zakończenia roku szkolnego to dla większości uczniów jeden z najbardziej oczekiwanych dni w całym roku. W ciągu trwających nieco ponad dwa miesiące wakacji dzieci nie będą musiały wcześnie wstawać i pamiętać i codziennym przygotowywaniu się do lekcji. Wolny czas pozwoli im na relaks i odpoczynek, rozwijanie swoich zainteresowań oraz spotkania z rówieśnikami i wakacyjne wyjazdy.

• „Inspirujemy do bycia EKO- 10 wyzwań ekologicznych z TIK”

Nasza przygoda z innowacją dobiegła końca. W czerwcu odbyły się zajęcia podsumowujące naszą całoroczną pracę. Pracując w naszej szkole mieliśmy możliwość prezentacji naszych prac uczniom w całej Polsce. Nasza innowacja została objęta honorowym patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.

Gratuluję Wam dociekliwości w zdobywaniu informacji. Wasze prace były pomysłowe, ciekawe, wykonane różnorodnymi technikami. Mam nadzieję, że projekt wzbogacił waszą wiedzę i dostarczył dobrej zabawy. Szczególne gratulacje kieruję do uczniów, którzy nie opuścili żadnego zadania. Brawo za wytrwałość i konsekwencję!!!

• Wycieczka do Torunia klas 2a i 2b

31 maja 2022 roku uczniowie klas 2a i 2b pod opieką wychowawców p. A. Wilczyńskiej oraz p. J. Soji uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Dzieci odwiedziły jedną z największych atrakcji turystycznych Torunia - Planetarium, gdzie obejrzały astronomiczny seans. Przebywanie wśród gwiazd i planet oraz wspólna podróż do najdalszych galaktyk z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci. Uczestniczyły także w słynnych warsztatach wypieku pierników. Poznały tajniki wyrobów tamtejszych pierników oraz ich barwną historię. Dzieci pracowały z ciastem piernikowym, wałkowały je i samodzielnie odciskały w drewnianych formach. Ciekawym punktem wycieczki było także zwiedzenie najciekawszych miejsc w Toruniu. Podczas wycieczki grupie towarzyszył przewodnik, który w ciekawy sposób przekazał najważniejsze informacje. Nie zabrakło także czasu wolnego, podczas którego uczestnicy mogli kupić pamiątki. Dzieci wr

• Dzień Matki w klasie 2b

25 maja 2022 roku klasa 2b wraz z wychowawcą p. J. Soją zorganizowała uroczystość z okazji Dnia Matki. Bogatą część artystyczną rozpoczęto od zaśpiewania "Piosenki dla Mamy". Następnie dzieci recytowały wiersze, którymi wyraziły swoją miłość i wdzięczność dla mam. Nie zabrakło także upominków dla mam. Pod czujnym okiem wychowawcy dzieci przygotowały własnoręcznie rysowane portrety swoich mam oraz malowane figurki. Nieodłącznym elementem uroczystości były także wspólne tańce oraz słodki poczęstunek.

• Wycieczka do Ciechocinka i na Ranczo pod Olszynką

24 maja uczniowie klas 1a i 1b pod opieką Pań M. Kubanek i B. Piątkowskiej udali się na wycieczkę do Ciechocinka i Rancza pod Olszynką. Pod kierunkiem Pani przewodnik dzieci obejrzały charakterystyczne dla Ciechocinka obiekty. Następnie udały się na ranczo , gdzie miały okazję poejedzić na koniach. cwycieczkoUdały się także konnym tramwajem do lasu. Zwieńczeniem wycieczki było pieczenie kiełbasek nad ogniskiem, które dziaci zjadały z wielkim apetytem. Uczniowie wrócili z wycieczki we wspaniałych humorach no i oczywiście z pamiątkami kupionymi w Ciechocinku i na Ranczo. tekst i zdjęcia B. Piątkowska

• Dzień Matki w 3a

25 maja 2022 klasa 3a z wychowawcą p. M. Olszak zorganizowała uroczystość z okazji Dnia Matki. " Mam dla Ciebie Mamo upominków całą masę....". Tymi słowami dzieci wyśpiewały swoim Mamom życzenia. Środowe popołudnie umilił gościom montaż słowno- muzyczny, własnoręcznie przygotowane upominki oraz słodki poczęstunek.

• Wycieczka do Torunia

18 maja 2022 klasy 2c i 3a z wychowawczyniami: p. A. Różańską oraz p. M. Olszak uczestniczyły w wycieczce do Torunia. Dzieci obejrzały seans w Planetarium, piekły pierniki w Domu Piernika oraz zwiedziły najpiękniejsze zakątki Torunia. Z plecakami pełnymi miłych wrażeń i smacznych pierników wróciły do stęsknionych Rodziców.

• Warszawa zdobyta.

Podbój Warszawy rozpoczęliśmy od zwiedzania Stadionu Narodowwego ze wszelkimi dostępnymi szczegółami-szatnia piłkarzy, gabinet odnowy biologicznej, pokój dla VIP-ów, miejsce obsługi komentatorskiej i wiele wiele innych. Po obejrzeniu Stadionu Narodowego i wykonaniu tysięcy zdjęć, udaliśmy się z panią przewodnik na Stare Miasto pod samą Kolumnę Zygmunta . Tuż obok czekał na nas Zamek Królewski. Oprowadzał nas po nim audioprzewodnik. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie na zamku, do czego służyły konkretne pokoje i przedmioty. Przybliżał historię królów, którzy tam mieszkali. W zamku było bardzo dużo obrazów i stylowych mebli. Uwagę zwracało dużo zdobień wykonanych w złotym kolorze.

Poniedziałek 20.05.2024